RCS1608F3R83CS
Mfr.Part #
RCS1608F3R83CS
Description
RES 3.83 OHM 1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance :
3.83 Ohms
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±1%